Jak určit správnou velikost podprsenky

A – SPRÁVNÁ VELIKOST

Aby prádlo dobře sedlo je nezbytné znát svoji orientační velikost , takže se musíme dobře změřit.  Pokud práci se svinovacím metrem nezvládnete sama, pozvěte si na pomoc kamarádku nebo jiného pomocníka 🙂

 

Jak správně změřit  velikost  své podprsenky:

jak-spravne-merit-velikost-podprsenky-1-pod-prsyMěření POD PRSY –měříme bez oblečení na holém těle.  Změříme obvod hrudníku pod prsy, nejlépe při VÝDECHU a NATĚSNO,  obvod musí být měřen na pevno. Je nutné měřit  opravdu pod prsy, ne až na žebrech, když tak poprsí přizvedněte. Dbejte na to, aby metr nebyl na zádech prověšený, ale by šel kolem těla vodorovně a pevně hrudník obepínal. Naměřený obvod si poznačte a později najděte v  naší tabulce velikostí jako “ obvod pod prsy „.

Když začnete s měřením, měřte se v mírně vyztužené podprsence (ne bez ní ani ne v push up podprsence), jinak může být měření značně nepřesné.

 

jak-zmerit-velikost-podprsenky-pres-prsaMěření PŘES PRSA – pro získání správné míry se měříme v mírně vyztužené podprsence, nikdy ne bez ní. Svinovacím metrem obkroužíme hrudník přes prsa tam, kde jsou nejplnější, tzn. přes bradavky. Metr musí být opět přiložen vodorovně bez jeho prověšení na zádech, stůjte rovně s rukama volně podél těla. Tuto míru určujeme naopak v nádechu, lepší je mít košíček o kapku větší – v období menstruace se prsa většinou trošku zvětší, a pak by mohla být podprsenka malá. Naměřenou míru najdeme v naší velikostní tabulce jako “ obvod hrudníku „.

Dle tohoto rozměru správně určíte orientační velikost košíčku. Po důkladném změření a zapsání naměřených hodnot  si ve velikostní tabulce příslušné značky najdeme svoji orientační velikost.

 

B – VÝBĚR PRÁDLA

Naměřeno máme a přichází ta lepší část, vybrat prádlo :-). Je potřeba si říct, jakou podprsenku vlastně hledáte. Má být vyztužená jen s kosticí, bez kostice, push up? Hodně otevřená, nebo naopak uzavřenější? K jakému účelu si podprsenku pořizujete? Má být na sport, nebo má dělat krásný dekolt do společenských šatů? Jakou barvu hledáte? Vip prádlo má všechno prádlo až do velkých velikostí.

C – Jak si správně obléct podprsenku…

Podprsenku máme vybranou a velmi důležitý je i další krok- správně si podprsenku obléct a poprsí do ní “ usadit“. Dále pak upravit ramínka a celkově ji urovnat tak, aby na těle seděla perfektně.

 

screen-shot-10-20-14-at-02-43-pm-150x150Krok 1 – Nasaďte si nejdříve ramínka podprsenky na Vaše ramena.

screen-shot-10-20-14-at-02-44-pm-150x150Krok 2 – V mírném předklonu urovnejte prsa do košíčků a až potom zapněte háčky. Při prvním zkoušení zapínejte podprsenku hned na první řadu.

Pokud se Vám krok 2 nedaří, nevadí, vrátíme se na začátek a podprsenku přetočíme zapínáním na bříško, kdy nejdříve podprsenku zapněte a následně otočte zapínám na záda. A opět v mírném předklonu vložíme prsa do košíčků a nasadíme ramínka.

screen-shot-10-20-14-at-02-44-pm-001-150x150Krok 3 – a teď je čas na urovnání prsou do košíčku. Uchopte ze strany v levém  podpaží  levou rukou podprsenku u konce kostice  v tunýlku a zasuňte směrem do podpaží. Současně  uchopte seshora pravou rukou levé prso  a posuňte ho směrem do středu, do dekoltu. To stejné udělejte s druhým prsem. Je možné, že teď vám budou prsa „přetékat“ z košíčků ven. Uchopte tedy prsty okraje košíčků a pak s nimi mírně zatřepejte. Poprsí tak dosedne do podprsenky. Nikde by neměl být cítit žádný tlak. Překontrolujte i zapínání podprsenky, to má být ve vodorovné poloze.

screen-shot-10-20-14-at-02-44-pm-002-150x150Krok 4 – a je tu poslední krok – úprava ramínek, jejich utažení. Na to se velmi často zapomíná, ramínka nemají padat ani se zařezávat. Takové vodítko jak mají ramínka nejlépe sedět je, že mají být utažená tak, aby se pod ně vešly   dva prsty.

 

Podprsenku máme oblečenou, prsa jsou hezky srovnaná v košíčcích a je potřeba zkontrolovat základní body:

1. Obvod – měl by být dostatečně pevný už při zapnutí na první háčky. Každý materiál časem trošku povolí a je potřeba mít kam obvod utahovat. Správný obvod poznáte tak, že by jste pod něj bez potíží měla zasunout 2 prsty, ne víc. Je lepší zvolit obvod těsnější, aby podprsenka mohla plnit svou podpůrnou funkci. Správně by totiž 80 % váhy prsou měl držet pevný obvod a 20 % zajišťují ramínka. Pokud tomu tak není, prsa padají gravitací dolů, obvod se vzadu sune nahoru a veškerá váha prsou tak přechází na ramena. Spousta žen si pak stěžuje na bolest hlavy, šíje, zádových svalů.

2. Hloubka košíčku – určitě znáte efekt „dvojitého prsa“. Když nemáte v košíčku dostatek místa, prsa vám začnou přetékat ven. Okraj podprsenky pak prso “přepůlí“ a pod oblečením to nevypadá zrovna pěkně. V tomto případě doporučujeme větší velikost košíčku.

3. Šířka kostice – kostice by měla lemovat prso a končit na úrovni podpažní jamky. Měla by celé prso obejmout, v žádném případě se do něj zarývat či způsobovat odřeniny a otlaky na prsní tkáni. Kromě nepohodlí může mít stálý tlak na prsní tkáň  nepříjemný dopad na zdraví ženských prsou.

4. Ramínka – ramínka se nesmí zařezávat, ani z ramen padat dolů. Padání ramínek se dá zamezit buď jejich utažením nebo svorkou, která ramínka vzadu spojí. Pokud se ramínka zařezávají, znamená to, že je obvod příliš velký a váhu prsou drží právě ramínka podprsenky. Je potřeba zvolit pevný obvod – přenést váhu na obvod a pokud jste majitelkou většího poprsí, je dobré zvolit ramínka širší, případně použít speciální polštářky pod ramínka. Jestliže cítíte bolest, zkontrolujte, zda nejsou ramínka utažena až příliš, když tak povolte.

A přichází poslední fáze – v podprsence nebudete jen stát, ale budete v ní provádět běžné činnosti, takže neváhejte a zvedněte ruce, zavažte si boty, popoběhněte, poskočte si. Také se v podprsence posaďte a prověřte, že Vás příliš neškrtí, vsedě se nám obvod zdá těsnější a řada žen má sedavé zaměstnání, proto je nutné i toto prověřit.

Jak si správně sama vyzkoušet tu správnou podprsenku najdete na tomto krátkém videu ZDE

A pokud by jste si ani teď nevěděla rady, zavolejte nebo napište do poradny  našeho e shopu www.vip-pradlo.cz. Rádi Vám s výběrem pomůžeme. Je možné zaslat i své foto v podprsence, kterou již nosíte. Může to být nápomocné hlavně v určení správného střihu.

Pokud podprsenka ve všech bodech obstála a líbí se Vám, máte vyhráno, našla jste ten pravý kousek.